چگونه بلیط هواپیما بخریم؟

خرید بلیط هواپیما با به وجود آمدن وب سایت‌ها و خدمات خرید آنلاین بلیط هواپیما بسیار آسان‌تر شده است. مسافران می‌توانند قیمت‌ها و مسیرهای موجود در شرکت‌های هواپیمایی مختلف را با استفاده از وب سایت‌ها با هم مقایسه کنند و بلیط خود را با چند کلیلک روی موس خود انجام دهند. تنها مهارت‌هایی که شما در خرید بلیط هواپیما لازم دارید این است که کمی کار با اینترنت را بلد باشید و سعی کنید بهترین بلیط را خریداری کنید.

در اینجا ۶ مرحله که با کمک آن می‌توانید بلیط هواپیما بخرید را به شما می‌گوییم.

مراحل خرید بلیط هواپیما

 

  1. تاریخ سفر خود را قطعی کنید.

اکثر اوقات برای خرید بلیط هواپیما باید بدانید در چه تاریخی قصد سفر دارید تا بتوانید بلیط خود را از قبل خریداری نمایید. اینگونه فرصت لازم را برای بررسی مسیرهای مختلف دارید و بلیط را با بهترین قیمت موجود می‌خرید.

تاریخ سفر را قطعی کنید

  1. سریع‌تر قیمت بلیط‌های هواپیما را چک کنید.

برای خرید بلیط هواپیما حتی اگر فقط زمان تقریبی سفر را می‌دانید بهتر است به وب سایت‌ها سر بزنید و قیمت را بیرون بیاورید. اگر می‌خواهید در یک تعطیلات طولانی مدت یا مهم سفر کنید مثل عید نوروز، ترافیک سنگین و تب و تاب‌های نزدیک آن روزها احتمال اینکه از پرواز جا بمانید یا بلیطی با قیمت مناسب را پیدا نکنید بالا می‌برد. پس برای اینکه از پرواز جا نمانید و تجربه ناخوشایندی از سفر با هواپیما نداشته باشید سریع‌تر اقدام کنید و بلیط خود را بخرید.

قیمت بلیط هواپیما

  1. وب سایت‌های قابل اعتماد برای خرید بلیط هواپیما را چک کنید.

برای خرید بلیط هواپیما بیشتر وب سایت‌های مسافرتی به یک شکل کار می‌کنند. همه‌ی آنها بلافاصله از شما می‌خواهند که مقصد خود را انتخاب کنید و تاریخ سفر خود را نیز مشخص کنید. پس از این مرحله، لیستی نشان داده می‌شود که شامل شرکت‌های هواپیمایی مختلفی که پرواز برای مقصد مورد نظر را در آن تاریخ دارند است. این لیست معمولاً براساس قیمت طبقه بندی شده است. قیمت بلیط‌ها تحت تأثیر عوامل مختلف، متفاوت است مثل تعداد توقف‌ها، فرودگاه مبدأ و مقصد، و نزدیکی زمان خرید بلیط هواپیما به تاریخ پرواز. ولی اگر برایتان مهم است که مسافرت بی دردسری را پیش رو داشته باشید؛ بلیط هواپیمای خود را به صورت آنلاین از سایت های فروش بلیط اینترنتی در ایران مثل علی بابا، تهیه نمائید.

خرید بلیط هواپیما از علی بابا

  1. برای خرید بلیط هواپیما می‌توانید مستقیماً با شرکت‌های هواپیمایی تماس بگیرید.

اگر شرکت هواپیمایی خاصی را بهتر از بقیه می‌دانید می‌توانید بلیط خود را به صورت آنلاین از همان شرکت خریداری کنید. نحوه خرید بلیط هواپیما همانند بقیه وب سایت‌ها انجام می‌شود. بدی این روش این است که شما دیگر نمی‌توانید مسیرها و قیمت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید.

  1. ۵. کار خرید بلیط هواپیما به یک کارت بانکی معتیر احتیاج دارد و شما باید شماره کارت و تاریخ انقضای کارت و رمز کارت و سی وی وی خود را در قسمت پرداخت وارد کنید.

برای خرید هواپیما، علاوه بر اطلاعات فوق، نام کامل، آدرس، و احتمالاً شماره پاسپورت برای پروازهای بین‌المللی را از شما می‌خواهند. به یاد داشته باشید که موقع خرید بلیط هواپیما از کارت بانکی استفاده کنید که همه اطلاعات درخواستی را دارد و ترجیحاً کارت را در کنار خود داشته باشید که اشتباهی به وجود نیاید.

خرید بلیط هواپیما

  1. ۶. در خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین از شما ممکن است آدرس ایمیل خواسته شود که در صورت نیاز تأییدیه خرید بلیط به آن ارسال گردد.

اگر در خرید بلیط هواپیما از شما آدرس ایمیل خواسته شد حتماً وارد نمایید چون اینگونه اگر خواستید جزییات بلیط خود را بررسی کنید در دسترس‌تان است. علاوه بر این این ایمیل تأییدیه را می‌توان پرینت کرد و موقع دریافت کارت پرواز در فرودگاه از آن استفاده کرد. این مرحله به شما کمک می‌کند که سریع‌تر کارت پرواز خود را دریافت کنید و لازم نباشد در یک صف طولانی منتظر بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *